- Mutfaklarda Yağ ve Dumandan Kurtulma

- Mutfaklarda Yağ ve Dumandan Kurtulma

DUMAN VE YAĞ TUTMA

Mutfaklar da yemek pişirme esnasında, ızgara, fırın, mangal, ocak v.b pişiricilerde oluşan buhar, duman, is ve kötü koku gibi istenmeyen etmenler, mutfaklarımızda çalışan personeli olumsuz yönde etkileyebildiği ve iş kaybına neden olduğu gibi işletmemize gelen misafirlerimizin de konforunu olumsuz yönde etkileyebilmekte ve işletmelerimizin prestij ve para kaybına neden olmaktadır. Bu gibi sorunlar ile başa çıkabilecek en etkili çözüm elektrostatik filtre sistemlerini kullanmaktır.

Pişirme esnasında yüksek sıcaklıktan kaynaklı, yiyeceklerimizin içerisindeki veya ilave ettiğimiz yağ buharlaşıp mahal havasına karışarak bizler için rahatsız edici bir ortam oluşturur. Bu nedenle davlumbaz vasıtasıyla, oluşan yağlı dumanı baca yoluyla dışarıya transfer ederiz ancak, kirli havanın atıldığı alanda bulunan her şey bu olumsuz koşuldan etkilenmekte ve işletmelerimiz için sorun devam etmektedir. Çevremizdeki yaşam alanlarını olumsuz yönde etkilememek ve binalarımızda çirkin aynı zamanda da uygulanması çok zor olan bacalardan kurtulmak için elektrostatik filtreler kullanılır. Elektrostatik filtreler davlumbazdan emilen hava içerisinde yer alan yağ partiküllerini yüksek gerilimli iyonizerden geçirerek negatif yüklü iyonlar haline dönüştürürler buradan pozitif ve negatif sıralı plakalardan oluşmuş kolektör hücresinden geçer ve pozitif yüklü plakalar tarafından bu yağ partikülleri yakalanır böylelikle dış ortama atılan davlumbaz havası yaklaşık %95 civarında yağdan ve bu yağın yanmasından kaynaklı dumandan arındırılmış olur.

Bu sayede hem çalışanlarımızı hem de işletmelerimizi ziyaret eden misafirlerimizi daha konforlu bir ortamda ağırlamış ve mutlu çalışan, mutlu müşteri prensibi ile daha şık ve daha karlı işletme hedefimize bir adım daha yaklaşmış oluruz aynı zamanda da çevreci tutumumuzla doğanın korunmasına bir katkı bizler sağlamış oluruz.