NEDEN TRION ?

Çalışma Prensibi

Trion T serisi Elektrostatik Hızlanma Prensibini kullanır. Hava, bir motor veya blower ile çekilerek yıkanabilir metal ön-filtreye sokulur ve böylelikle büyük toz parçacıklarından arındırılır. Boyutu en fazla 0.01 mikron olan parçacıklar ise çok güçlü bir elektrik güç bölgesinden geçiririlir (iyonize edildiği bölüm). Burada parçacıklar negatif elektrik yükü ile yüklenir. Bu negatif yüklü parçacıklar eşit aralıklı paralel dizilmiş toplayıcı bir yüzeyden geçerler. Bu yüzeyler sırasıyla negatif ve pozitif yüklüdürler. Negatif yüklü olanlar bu parçacıkları iterlerken, pozitif yüklü yüzeyler bu parçacıkları çeker ve toplarlar. Filtreye yapışan parçacıklar, uygun zamanda temizlenir ve filtre yeniden yerine takılır. Cihaz üzerinde bulunan yağ musluklarına drenaj bağlanır, biriken yağ da bu musluklardan atılır. Cihazımız küçük veya büyük mekanlarda mucizevi bir çözüm yaratmakta, çevre temizliği ve korunması bakımından da rakipsiz bir konumda bulunmaktadır. Sadece yer sorunu olan mekanlarda veya mutfaklarda değil, çevre korunması bilincinin de gelişmesiyle artan kaliteli temiz hava ihtiyacının sağlanması bakımından da eşi bulunmamaktadır. Sokak arası kafe restaurantlardan, büyük endüstriyel mutfaklara kadar her yerde cihazımız etkin bir biçimde çalışabilmekte, sağladığı mekansal çözümler ve çevre dostu olmasıyla her geçen gün daha çok tercih edilir hale gelmektedir.

TRION tarafından geliştirilen T serisi hava temizleme cihazları, baca kurulumunun mümkün olmadığı, bu nedenle herhangi bir mutfak kurulumunun yapılamadığı yerlerde, yemek kokularını, dumanı, zararlı maddeleri, tozu, isi etkili bir biçimde yok ederek, küçük veya büyük mekanlarda, konvansiyonel tip davlumbaz modellerinin kurulmasını gereksiz kılar.

Opsiyonel kurulum modelleri ile %99'a varan hava temizleme oranı ile benzersizdir. İçinde bulundurduğu " Forever Filter" sistemi ile, filtre sarf maliyetini düşürür. "Sürekli Filtre" dolduğunda veya temizleme zamanı geldiğinde, kolaylıkla sürgülü bölmesinden çıkarılır, temizlenip durulandıktan sonra geri yerine takılır. Hava Kalitesi FAQs

Neden iç hava kalitesinin dikkate alınması gereki?

Çevre Koruma Örgütü’nün yaptığı çalışmalar evlerimizdeki ve iş yerlerimizdeki havanın dışarıdaki havadan 10 – 100 kat daha kirli olduğunu göstermiştir. Toz, polen, küf, virüsler, bakteriler, hayvan kepeği, halı lifleri ve ikinci el duman gibi havadan taşınan kirletici maddeler içerideyken sürekli olarak devridaim edilip teneffüs edilir.EPA ya göre, bir kişi her gün bu kirletici maddelerden 2 çay kaşığı kadar teneffüs eder. Bu da sonra alerji, astım ve diğer solunum rahatsızlıkları gibi zararlı sağlık sorunları şeklinde sonuçlanabilir.

Neden endüstriyel veya ticari bir hava temizleyici kullanılır?

Gelişmelerin istenmeyen bir yan ürünü olan kirli hava, en basit prosesten veya en kompleks prosesten olabilmektedir. Ofis binalarında toz halı üzerine ayak basılmasıyla oluşur. Makine atölyesinde metaller şekillendirilip form verildiğinde yağ buharı oluşur. Kaynak atölyeleri buğu ve duman yaratır. Plastiklerin ekstrüzyonu, plastiklerin ve lastiklerin kalıplanması, tütünün işlenmesi ve iplikhane ve dokuma fabrikalarındaki işlemlerin hepsi kirlilik yaratır. Çoğu zaman, bu kirletici maddeler önlenemez ve bunlar verimli ve ekonomik bir şekilde uzaklaştırılmalıdır. Trion’un kalite esas alınarak üretilmiş ürünleri iş ortamı ve endüstrinin temel ihtiyaçlarını kayda değer ve uzun süreli çözümle karşılamak için tasarlanmıştır.

Elektrostatik hava temizleyici nasıl çalışır?

Partikülleri yakalamak için hava cihaz içine çekilir. Havadan taşınan partiküller elektrostatik bir alandan geçer ve iyonlaştırılmış yük alır. Yüklenmiş partiküller, partiküllerde olduğu gibi aynı kutupla yüklenmiş her bir birbirini izleyen plakanın olduğu kolektör kısmına doğru hareket ederler. Bu durum partikülleri, çekilip toplanması için zıt yüklenmiş ikinci bir plaka düzeneğine doğru çeker. %95 e kadar yabancı maddelerden arındırılmış geri kalan hava daha sonra fabrikaya veya binaya döner. Elektrostatik sistemler sürekli hücreler içerir ve manuel veya otomatik bir yıkama sistemleri vardır.

Endüstri Tanımları: 24.8 ASHRAE Sistemler&Ekipman 1996 - "Elektronik hava temizleyicileri tozlar, duman ve polen gibi partikül kirleticileri uzaklaştırıp toplamak için elektrostatik çökeltme yöntemini kullanan yüksek verimli filtrelerdir. Elektronik hava temizleyici ünvanı HVAC hava filtrasyonu için bir çökeltici anlamına gelmektedir….. Bu tip hava temizleyici ASHRAE Standardı 52.1 e göre test edildiğinde ortalama olarak %98 lere kadar kirletici maddeleri uzaklaştırıp toplayabilir.

4.3.1 ENDÜSTRİYEL HAVALANDIRMA Tavsiye edilen uygulamayı kullanım kılavuzu 24. baskı – “İyonlaştırma için 11000 – 15000 DC arasında DC voltajı kullanan Penny veya iki kademeli çökeltici. Başlangıçta egzost kümesinin buhar yoğuşması ile görünür hale geldiği pek çok hidrokarbon uygulamaları için en pratik toplama tekniğidir.Bazı uygulamalar plastikleştirici fırınlar, dövme presler, pres döküm makinaları ve çeşitli kaynak işlemleri…. Bir elektrostatik çökelticinin basınç düşümü oldukça düşük olup genellikle 1” wg den azdır, dolayısıyla bu yöntemdeki enerji tüketimi diğer yöntemler (filtrasyon) için olan enerji tüketiminden önemli ölçüde azdır.

Bir ortam hava temizleyicisi nasıl çalışır?

Ortam hava temizleyicileri büyük partikülleri yakalamak için havayı ilk kademede ön filtrededen geçirerek havadan kirletici maddeleri çeker. Bu durum, havadan mikron altı partikülleri çıkarmak için süzme, sıkıştırma, yakalama ve difüzyonu içeren teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanan ön filtrenin ömrünü uzatır. Adsorpsiyon filtrelerinden sonra kokuları yok etmek veya azaltma işlemleri de dahil edilebilir.

Bir kovan tipi hava temizleyici nasıl çalışır?

Kirli hava partiküllerin ortamın dışında toplandığı yer olan yüksek verimli kovan tipi filtrelerden geçirilerek çekilir. Filtrelenmiş hava sistemden çekilir ve egzost edilir. Filtrelenmiş hava daha sonradan taze hava plenumundan geçer ve egzost edilir. Venturi pulse veya patentli enjeksiyon Kendi Kendini Temizleme Sistemi (ICS) sıkıştırılmış havayı filtreden aksi istikamette üfler, bunun sonucunda duman ve tozu filtreden çıkarır. Katı kirleticiler periyodik uzaklaştırma için bir toz çekicide veya fıçıda toplanır. Bu metot filtre düzeneği üzerinde çoklu yükleme ve boşaltmaya imkan tanır.

Doğru endüstriyel veya ticari hava temizleyici nasıl seçilir?

Mümkün olan en iyi verim ve çalışmayı sağlamak için sizin uygulamanıza en uygun hava temizleyici tipini düzgün olarak boyutlandırmak ve seçmek için aşağıdaki basamakları düşünmeniz gerekecektir.

1. Kovanlı veya elektrostatik tip hava temizleyici tavsiye edilip edilmediğini belirlemek için partikülün fiziksel niteliğini belirleyiniz.
2. Partikülün nasıl ilave edilip hava temizleyicisine doğru hareket edeceğini belirleyin. A. Kaynak yakalama partikülü başlangıç noktasında doğrudan ilave edecek ve onun çalışma ortamına göç etmesine izin vermeyecektir. Yakalama davlumbazı partikülün giriş noktası olarak görev yapar. Sonra davlumbazı lokal bir hava temizleyicisine bağlamak için kanal kullanılır.Sizin son davlumbaz ve kanal tasarımınız partikülü verimli bir şekilde ilave edip hava temizleyicisine nakletmek için gerekli hava debisini belirleyecektir.(CFM) Davlumbaz ve kanal sisteminin dizaynı ve imalatı kalifiye bölgesel müteahhitler tarafından yapılabilir veya yardım için sizin o bölgedeki Trion temsilcinizle iletişime geçiniz. B. Merkezi sistem, devridaim yapan havada taşınan kaçak partikülü ilave etmek için genel HVAC ekipmanında kanal sistemi ve fan kullanır. C. Ortam yakalayıcı, partikülü hava temizleyicisine hareket ettirmek için etkili hava akım modellerinin yaratıldığı stratejik bir yerdir – bir hava temizleyicisinin deşarj havası partikülü diğerinin giriş ağzına üfler. Bu metot iyi hava akım modelleri oluştuğunda ve çalışma yeri ortamının hava debisi hava temizleyicilerle yeteri sıklıkta çevrilebildiği veya devridaim yapıldığı zaman etkilidir. Hava değişim katsayısı olarak adlandırılan bu sıklık saatteki hava değişimi olarak ifade edilir ve sizin havada taşınan partikül konsantrasyonlarınıza bağlı olarak, bir hava değişim katsayısı seçilir ve hava debisi aşağıdaki formülle belirlenir:
(V x R) ÷ T = CFM Burada V = çalışma ortamının (oda) ft3 cinsinden hacmi R = saatteki hava değişim oranı (genel olarak 4 – 15 arasındadır) T = zaman (60 dakika) Not: 1 CFM = 0,0283 m3
3. Üretilen partikül miktarını tahmin edin. (endüstriyel uygulamalar için)
4. Elektrostatik, medya veya kovanlı sistemlerden birine uygun Trion cihazını seçin. Sizin uygulamalar kısmında sağlanmış bilgiye dayanarak, havanızı temizlemek için en iyi metodunuzu belirleyebilirsiniz.

Benim evsel hava temizleyicim için yedek filtreleri veya evsel nemlendiricim için buharlaştırıcı blok nasıl sipariş edebilirim?

Basit! En yakın distribütörü bulmak için sizin lokal temsilcinizle iletişim kurun veya doğrudan 1-800-227-3917 numarayı arayın, Amerika’nın içinde 2. seçenek ve Avrupa ve Asya’da +44 (0) 1962 840465 numaradan ulaşabilirsiniz.