TRION TÜRKİYE

TRION, 1947 yılından beri, ticari, endüstriyel, konut tipi, özellikle temiz, güvenli ve konforlu iç mekan havası elde etmek üzere, hava temizleme cihazları geliştirmekte ve piyasaya sürmektedir. T serisi bacasız davlumbaz modelleri ile ızgaraların, kızartıcıların, odun yakan fırınların atmosfere saldıkları kirli havanın önüne geçilir. Çıkan hava %90 oranında temiz olduğundan, yaşanılan mekanların hava kalitesinin korunmasına da çok büyük fayda sağlar.

Sanayi tipi normal bir mutfakta olması gereken ventilasyon sistemi şartları: Restaurant ızgara ve ocak üzeri davlumbaz, çıkan kirli havayı ve kokuyu emmek üzere bir fan, kirli havanın dış mekana atımı için de bir baca bulunmalıdır. Bu sistemde kirli hava olduğu gibi dışarı atılır, herhangi bir temizlemeden geçirilmez. Havaya sadece kirli gazlar değil, kötü kokular da karışır.

TRION bacasız davlumbaz sistemlerinde ise: Restaurant ızgara ve ocak üzeri davlumbaz, çıkan kirli havayı ve kokuyu emmek üzere bir fan bulunmalıdır.


TRION bacasız sistem hava tahliyesi (iç ortama veya tercihen ufak bir kanal vasıtası ile dış ortama) bu sistem ile, kullanılan hava istenirse tekrar iç ortama verilebilir fakat iç ortam hava kalitesinin mümkün olduğu kadar arttırılması amacı ile dış ortama bir kanal ile atılması tavsiye edilir. Hava temizlemenin tek geçişte %95, çift geçişte %99 olmasından dolayı kalan %5 veya %1'in bile ortama verilmesi uygun değildir. T serisi Bacasız Davlumbaz modelimiz hava akımının bir dış faktör tarafından sağlandığı kanal içi montaj projelerine uygundur. Hava hacmi 2700-3400 m3/saattir. Ünite kombine bir alüminyum iyonizer ve Trion'un devrimci paslanmaz iyonizer bulundurur.